betech

Skontaktuj się z nami
Administratorem danych osobowych jest Abiline Polska sp. zo.o.sp.k., ul. Grunwaldzka 519A/2 62-064 Plewiska. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie zgodnie z polityką prywatności.

NAJLEPSZY SPOSÓB NA BEZPIECZNE PUBLICZNE PRZECHOWYWANIE RZECZY- ELEKTRONICZNE ZAMKI DO SZAFEK

W dzisiejszych czasach postęp technologiczny widoczny jest na każdym kroku, a firmy oferujące możliwość przechowywania rzeczy muszą za nim nadążać. Klienci, goście, pracownicy zostawiając swoje kosztowności muszą mieć pewność , że są one odpowiednio zabezpieczone.

Same szafki nie zapewniają żadnej ochrony przed nieautoryzowanym dostępem, a pozostawiona w nich zawartość nierzadko wymaga dodatkowego zabezpieczenia. Zastosowanie tradycyjnego zamka jest jakimś rozwiązaniem, ale często okazuje się problematyczne – klucze gubimy, zapominamy ich, uciążliwe bywa ich przekazywanie.

Dziś, tradycyjne zamki nie są już w stanie sprostać wyzwaniom związanych z zarządzaniem dostępem w obiektach publicznych.

 Rozwiązaniem są  elektroniczne zamki do szafek.

Zamki te, to nowoczesna metoda bezkluczowego dostępu umożliwiająca zabezpieczenie rzeczy przed nieautoryzowanym dostępem.

Elektroniczna blokada szafki nie tylko zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, ale również umożliwia łatwy dostęp uprawnionym użytkownikom. Mechanizm zamka odblokowuje dostęp do zawartości szafki po zbliżeniu autoryzowanej karty, wpisaniu kodu lub użyciu wirtualnego klucza w aplikacji.

Zamki szafkowe pozwalają kontrolować dostęp zarówno do współdzielonych szafek jak i tych przypisanych konkretnym użytkownikom.

 Gdzie mają zastosowanie?

Elektroniczne zamki szafkowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Spotkamy je już nie tylko w szafkach basenowych aquaparku czy hotelowego SPA.

Są nieodłącznym elementem wszelkiego rodzaju obiektów sportowych i siłowni.

Okazują się niezastąpionym rozwiązaniem w przestrzeniach biurowych, w szafkach i szufladach zabezpieczających dokumenty. Idealnie sprawdzają się w zakładach produkcyjnych i dużych przedsiębiorstwach, w szatniach pracowniczych do zabezpieczenia rzeczy prywatnych.
Znajdują zastosowanie w celu wydzielenia prywatnej, bezpiecznej przestrzeni do przechowywania rzeczy w pokoju wieloosobowym w hostelu.
W szkołach i na uczelniach mogą być instalowane w szafkach do przechowywania bagażu oraz rzeczy prywatnych.
W przychodniach i gabinetach lekarskich zabezpieczą dokumentację medyczną oraz szafki z lekami.

Na lotniskach pozwolą na bezpieczne pozostawienie bagażu w trakcie przerwy między lotami.

Pomysłów na zastosowanie zamków szafkowych jest wiele. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie wydziela się dostęp wybranym osobom i ogranicza go osobom nieupoważnionym, gdzie problemem jest zabezpieczenie rzeczy prywatnych lub firmowych. Elektroniczne Zamki szafkowe będą niezastąpionym rozwiązaniem w miejscach, gdzie niezbędna jest kontrola nad tym kto i kiedy miał dostęp do zabezpieczonej przestrzeni.

Bezkluczowy sposób zabezpieczenia szafek jest łatwy w użyciu, bezpieczny i niezawodny, ale to nie wszystko. W zależności od wybranego modelu zamka mogą one być całkowicie niewidoczne na zewnętrznej powierzchni szafki, dzięki czemu nie zaburzają stylistyki pomieszczenia.

Bezkluczowo więc jak je otwierać? Jak chcesz!

Elektroniczne zamki szafkowe można otwierać przy pomocy kart dostępu, pastylek, aplikacji w telefonie lub kodów numerycznych. W zależności od Twoich potrzeb dobierzemy zamek z najwygodniejszą dla Ciebie formą dostępu.

Jak to działa?

Elektroniczne Zamki szafkowe mogą zabezpieczyć  dostęp zarówno do szafek metalowych, wykonanych z tworzyw sztucznych, jak i drewnianych.

Nie wymagają żadnej dedykowanej instalacji -zasilane są bateryjnie. Sam montaż zamka trwa od kilku do kilkunastu minut.
Nasze zamki są nie tylko łatwe w montażu ale też (a może przede wszystkim) proste w obsłudze.
Zamki mogą pracować autonomicznie lub jako część zintegrowanego systemu.

 

Co to oznacza?

W trybie “pierwsza wolna” użytkownik wybiera dowolną dostępną szafkę i zajmuje ją wpisując własny kod lub zbliżając kartę lub inny nośnik MiFare np. opaskę basenową (zależnie od modelu zamka).

Gdy użytkownik zwalnia szafkę, pozostawia ją otwartą dla kolejnej osoby.

Zamki mogą pracować również jako część systemu. Użytkownik ma wtedy z góry przypisany przez administratora dostęp do konkretnej szafki / szafek.

Podążając za rosnącymi potrzebami współczesnego świata elektroniczne zamki szafkowe występują również w wersji online. Co to zmienia?
W wersji online administrator ma możliwość zdalne monitorować stan szafki, identyfikować użytkownika szafki, śledzić ścieżkę audytu, kontrolować historię otwarć każdego zamka w czasie rzeczywistym.

Zarządca w każdej chwili może sprawdzić np. kto obecnie używa szafki, kto ostatni raz ją otwierał i komu przepisana była wcześniej. W wersji online administrator może zdalnie konfigurować ustawienia zamków, ma także możliwość zdalnego otwarcia szafki z poziomu komputera.

Możemy stworzyć tzw. system “ jednego klucza”, dzięki któremu osoby poruszające się po obiekcie mogą posługiwać się jedną kartą niezależnie od tego czy otwierają pokój hotelowy/biurowy, sejf czy szafkę w Spa.

Od niemal 20 lat jesteśmy specjalistami w dziedzinie rozwiązań systemów kontroli dostępu.
Chętnie doradzimy i pomożemy rozwiązać Twój problem w zakresie kontroli nad bezpieczeństwem w Twoim obiekcie.

W każdym przypadku administrator ma oczywiście możliwość awaryjnego otwarcia każdej szafki przy pomocy karty lub kodu master.

Jak widać, możliwości jest wiele, jednak dany system powinien być dobrany odpowiednio, biorąc pod uwagę sposób zarządzania oraz specyfikę użytkowników.

Zapraszamy do współpracy!

zespół abiline_

Powrót do bloga